İçeriğe geç

Fransa’da olay yaratan kitap! ‘First Lady her işe karışıyor’

Kategori: Dünya

Daily Telegraph’ın haberine göre La Parisien dergisinden gazeteciler Ava Djamashidi ve Nathaniel Schuk’un yazdığı “Madame La Presidente” adlı kitapta, First Lady ve eşinin etrafındaki yardımcılar arasında bir rekabet yaşanıyor.

Kitapta yer alan ve “çok yakın bir arkadaşa” dayandırılan bilgiye göre Élysée Sarayı’nda Macron’un yakın çevresindeki yardımcıları, First Lady’nin cumhurbaşkanı üzerindeki etkisinden o kadar rahatsız ki “ölmesini bile hayal ediyorlar.”

Kitapta “First Lady, beyninin sağ tarafı. Élysée Sarayı’nın kapıları kapanır kapanmaz ona danışıyor” ifadeleri yer alıyor.

Kitapta ayrıca Brigitte Macron’un Eğitim Bakanlığı görevine Michel Blanquer’in getirilmesinde rol oynadığı ve Macron’un istifa eden Çevre Bakanı Nicolas Hulot’u kabul etmemesini sağladığı belirtiliyor.

Dün piyasa çıkan kitapta, “Yardımcılar bir kadınla rekabet etmeye alışkın değiller. Gündüz Macron’a bir karar aldırıyorlar, akşamına kabul etmediğini söylüyor ve ertesi gün yine fikrini değiştiriyor” ifadeleri de yer alıyor.

._sms-container { width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container p { font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container:before { display: inline-block; vertical-align: middle; content: “29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir