İçeriğe geç

İsveçli vekilden kadınlarla ilgili şok paylaşımlar!

Kategori: Dünya

İsveç’te yabancı karşıtlığı ile bilinen İsveç Demokratlar Partisi (SD) milletvekili Jonas Millard bir süre önce sosyal medya tartışma platformu Flashback’te kadınları aşağılayan kimi paylaşımlarda bulunmuştu. Ülke genelinde geniş yankı bulan paylaşımlar sonrasında eleştirilerin hedefi olan Millard milletvekilliği görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Bir süredir devam eden tartışmaları Dagens Nyheter gazetesi ortaya çıkarmış, Millard söz konusu paylaşımları kendisinin yapmadığını, hesabının ele geçirildiğini iddia etmişti.

KADIN VEKİLLERE ÇIPLAK FOTOĞRAFLAR

Flashback isimli sitede SinX adıyla 2011 yılından bu yana yazan Millard’ın paylaşımlarında kadınlar cinsel obje olarak nitelendiriliyor.

Pek çok küfür içeren paylaşımı bulunan Millard, bir paylaşımında kadınlara uyuşturucu madde içeren bir içki ile yaklaşılması gerektiğini, onların daha rahat olmasını sağlayacağını söylüyor.

Söz konusu hesapta taciz haberleri de, ‘ne kadar eğlenceli’ gibi ifadelerle paylaşılıyor. Öte yandan Millard’ın partinin resmi mail adresinden de kimi kadın partililerine mailler gönderdiği, bu maillerde çıplak kadın fotoğrafları olduğu iddia ediliyor.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir