İçeriğe geç

NY Times iddiası: Suudiler, Erdoğan’a Kaşıkçı için rüşvet teklif etmiş

Kategori: Dünya

2 Ekim’den beri dünya gündeminin bir numaralı konusu gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda öldürülmesi olayı… Konuyla ilgili hem Türk hem de uluslararası basın geniş yer verirken her gün yeni bir detayın ortaya çıkması da dikkat çekici.

Son iddia ise çok satan gazetelerden New York Times’tan geldi… NY Times’ta David D. Kirkpatrick ve Ben Hubbard imzasıyla yayınlanan haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi heyetinin başındaki isim olan Prens Halid bin Faysal’ın bir araya geldiği ifade edildi. Erdoğan’a yakın bir kişinin yaptığı açıklamada Faysal’ın Erdoğan’a ahlaksız teklifte bulunduğunu dile getirdi. İsmini açıklamayan yetkili heyetin başındaki ismin, “eğer Türkiye’nin bu olayın peşini bırakması durumunda” Suudi Arabistan’ın Türkiye’ye finansal destek ve yatırım sözü verdiğini ve Türkiye’nin müttefiki olan Katar’a bir yılı aşkın bir süredir uygulanan ambargonun kaldırılabileceğini söyledi.

İLGİLİ HABERBöyle tezgah görülmedi... Kral ve Prens Kaşıkçı'nın çocuklarına taziyelerini bu şekilde sundularBöyle tezgah görülmedi… Kral ve Prens Kaşıkçı'nın çocuklarına taziyelerini bu şekilde sundular

Fakat gazeteye konuşan kişi, “Erdoğan yakınlarına öfkeyle bu teklifi reddettiğini çünkü bunun siyasi bir rüşvet olduğunu söyledi” ifadesini kullandı.

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir