İçeriğe geç

Soğuk ve yağmur yurdu sardı! Meteoroloji’den tüm bölgelere son dakika uyarısı…

Kategori: Gündem

Türkiye’nin hemen hemen tüm şehirlerinde bugün yağmur yağışı ve hissedilir bir sıcaklık düşüşü meydana geldi. Son dakika tahminlerine göre Doğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu’nu kuzeyinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak Cuma günü akşam saatlerine kadar sürecek. Yurdun batı kesimlerinde ise bugün düşen hava sıcaklıkları yarın yükselişe geçecek.

BİRÇOK ŞEHRE UYARI GELDİ

Yağışların Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Diyarbakır, Batman ve Siirt’in kuzey kesimlerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU KARADENİZ İÇİN FIRTINA UYARISI

Rüzgarın; Yarın sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusunda güney ve güneybatı (lodos) yönlerden fırtına ve zaman zaman kuvvetli fırtına (50-70 yer yer 80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar, vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

HAFTA SONU GÜNEŞ AÇIYOR

Meteoroloji tarafından yayınlanan hava durumu tahminlerine göre hafta sonu hava sıcaklıkları yükseliyor ve güneş açıyor.

son-dakika-hava-durumu-tahminleri-25-ekim

İL İL HAVA DURUMU TAHİNLERİ

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir