İçeriğe geç

Validen şahane çözüm: Parfüm sıkıyoruz

Kategori: Gündem

Giresun Çavuşlu’da 4 yıl önce açılan ve çevreye zehir saçan çöp arıtma tesisini Sözcü geçtiğimiz hafta gündeme getirmişti. 13 milyon liraya yapılan ve  ‘Japonyayı aratmayacak’ denilen tesisin içler acısı durumu ile ilgili Giresun Valiliği’nden ilginç bir açıklama geldi.

Valiliğinin açıklamasında, ‘’ Çevreye yayıldığı iddia edilen kötü kokunun engellenmesi amacıyla ayrıştırma sonrası depolama sahasına taşınan atıkların üzeri periyodik olarak topraklanmak suretiyle kapatılmaktadır. Buna ek olarak tesisin dış sınırında bulunan trapez duvar üzerine kurulan pulvarize koku sistemiyle belirli aralıklarla parfümleme yapılmaktadır” denildi.

PARFÜMÜN MARKASINI DA AÇIKLAYIN

Görele İlçesi’ndeki Katı Atık Bertaraf Tesisleri’ni ziyaret eden CHP Genel Başkan yardımcısı Gülizar Biçer Karaca ise şunları söyledi: “Çöplük alanına gittiğimizde önce bizi içeri almadılar. Valilik’ten izin bekledik. Çöplük perişan halde…

Dereye akan çok pis ve çok kötü kokan bir suyla karşılaştık. Ayrıca, o kötü kokuyu kamufle etmek için de mekanizma kurmuşlar oradan parfüm sıktılar. Sıktıkları parfüm, kötü kokuyla birleşince daha dayanılmaz bir koku oluştu. Elimiz burnumuzda gezdik. Bari o parfümün markasını da açıklasınlar. Kamufle etmek boşuna herşey ortada. Paketleme ve ayrıştırmaya ilişkin mekanizma bile çalışmıyor”

İLGİLİ HABERJaponya'yı aratmayacak dediler, çevreyi kirlettilerJaponya’yı aratmayacak dediler, çevreyi kirlettiler

 

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #DBDBDB; border-radius: 10px; display: flex; padding: 4px; align-items: center; margin: 30px 0; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Merakla beklenen Yılmaz Özdil’in son kitabı “Mustafa Kemal” Plus abonelerine hediye.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir