İçeriğe geç

Yılmaz Özdil’den SÖZCÜ kumpasına ‘İnanılır gibi değil’ yorumu

Kategori: Gündem

Yılmaz Özdil hazırlanan iddianamenin ‘komedi’ olduğunu söyleyerek, “Doğrusunu isterseniz ben Emin Çölaşan konusunda doğru bir karar verdiklerini düşünüyorum. Biliyosunuz Emin Çölaşan’ın dedesi milli mücadele kahramanıdır aynı zamanda Atatürk’ün adalet bakanıdır… Bence Emin Çölaşan’ın dedesi FETO’culeri adalet bakanıyken monte etmiştir… İsmet İnönüyle beraber yaptığını düşünüyorum. Sonra İsmet Bey çıkıp rabbim beni affetsin falan demişti” sözleriyle yaşanan durumu eleştirdi.

Usta gazeteci Yılmaz Özdil, Emin Çölaşan hakkında, “Emin Çölaşan’ın sayın hırsızlarımızı nasıl rencide ettiğini, sayın dolandırıcılarımızı, sayın ahlaksız politikacılarımızı efendime söyliyim memleketi parsel parsel satan belediye başkanlarını ne kadar rahatsız ettiğine şahidim… Emin abiyle olan bu mesele sadece iktidar, dinci karşıtı olarak algılanmamalı. Emin abi hepimizin bildiği gibi merkez medya olarak bilinen medyadaki liboş denilen gazetecilerle de mücadele eden hepimizin örnek aldığı gazetecilerin de başında gelir” ifadelerini kullandı.

Özdil, “Necati abiye gelince, bu meslekte soy adının hakkını bu kadar veren bir insana ben şahit olmadım. Necati abi tıpkı Emin Çölaşan gibi duayen olmayı başaran ve duayenlikteki temel özelliklerin de dürüstlük, ahlak olduğunu biliyoruz. Türkiye’nin çalıştığı bütün gazetelerde egemenlerle mücadele etti. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali gibi kovdular kendisi de onuncu köyde Sözcü gazetesinde yazarlığa devam ediyor” dedi.

İDDİANAMEDE ADRESLER BİLE YANLIŞ

Özdil sözlerine, “Metin Yılmaz zaten yaptığı ortada yani bundan önce yaptığı gazetelerde de yaptığı çok iyi biliniyor” şeklinde devam etti.

Yılmaz Özdil sozcu.com.tr çalışanları hakkında ise;

Mustafa Çetin ve Yücel Arı bağlamında bakarsak toplum bu iki arkadaşı çok iyi tanımayabilir yazar olmadıkları için. Ama saçlarını bu meslekte ağırtmış insanlardan biridir Yücel. Bu meslekte tanıdığım en namuslu isimlerden biridir.

İddianame 17/25 haberlerinden oluşuyor. Yani bu haberleri yaptıkları için SÖZCÜ ve Sozcu.com.tr’nin bu FETO’cu örgüte fayda sağladığı söyleniyor… 17/25 Aralık sürecinde Yücel Arı Sözcü’de bile değil. Size şöyle bir komedi söyliyeyim Yücel Arı’nın adresi iddianamede Hürriyet gazetesi olarak görülüyor. İnanılır gibi değil.

“SOZCU.COM.TR TÜRKİYE’NİN GELMİŞ GEÇMİŞ EN BAŞARILI İNTERNET SİTESİ”

“Mustafa Çetin kardeşimle Yücel Arı’nın bu kadar hedefe getirilmesinin temel sebebi ise Sözcü gazetesinin internet sitesi yani Sozcu.com.tr şu an Türkiye’nin gelmiş geçmiş en başarılı internet sitesi performansını göstermesidir… Şu an sozcu.com.tr 110 milyon kez tıklanıyor Türkiye Cumhuriyeti’nin nufusundan fazla.”

._sms-container { display: block; width: 100%; background-color: #f3f3f3; border-radius: 10px; display: flex; padding: 6px 15px; align-items: center; margin: 30px 0; border: solid 1px #eee; } ._sms-container:before{ display: inline-block; vertical-align: middle; content:”29BF”; font-size: 24px; color: #ff4136; margin-top: -4px; margin-right: 10px; } ._sms-container p { font-family: -apple-system, BlinkMacSystemFont, “Segoe UI”, Roboto, Oxygen-Sans, Ubuntu, Cantarell, “Helvetica Neue”, sans-serif; font-size: 17px; font-weight: bold; padding: 0 30px 0 0; color: #ff4136; } ._sms-container img { width: initial !important; margin: 0 20px; height: 22px; } ._sms-container img.sms_transparent { height: 1px; width: 1px; }

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir